Міжнародне юридическое бюро VERDYS Law (Український офіс)

Право для здоров’я та краси!

Легалізація іноземних документів про медичну освіту

← All services 5725

Згідно з чинним законодавством України, в т. ч. п. 30. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, фахівці, які пройшли медичну підготовку (освіта і/або спеціалізацію) за кордоном, можуть бути допущені до професійної діяльності в Україні після проходження процедури легалізації. Навіть фахівці зі світовим ім'ям можуть працювати в українських медичних закладах після підтвердження їх диплома і кваліфікації в державних органах України. 

Фактично процедуру легалізації іноземного медичного фахівця для замовника-роботодавця можна поділити на 3 етапи:

  • нострифікація диплому про освіту;
  • отримання дозволу (допуск до спеціальності) на професійну медичну діяльність; 
  • отримання дозволу на працевлаштування в Україні.

Підтвердження (нострифікація) іноземного диплома спеціаліста та допуск його до медичної діяльності в Україні здійснюється відповідним підрозділом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України - ДП «Інформаційно-іміджевий центр» (див. Наказ Міністерства «Деякі питання нострифікації та апостилювання» від 26.10.2010 № 1012). 

Процедура підтвердження в Україні іноземного диплома спеціаліста здійснюється відповідно до законодавства у термін від 1 до 3 місяців з моменту надходження всіх необхідних документів. Однак на практиці ці терміни рідко витримуються, так як фахівці Центру можуть вимагати додаткові документи та відомості.

!!! Щодо документів, виданих вищими навчальними Закладами країн, з якими Україна має договори про взаємне визнання документів про освіту, проводити нострифікацію не потрібно. Однак рекомендується отримати про це письмове підтвердження компетентного державного органу України (довідка). 

Допуск до медичної діяльності в Україні громадян, які пройшли медичну підготовку в навчальних закладах іноземних держав з лікарської спеціальності здійснюється шляхом видачі дозволу (допуску) Департаментом кадрової політики, освіти і науки Міністерства охорони здоров'я України або Обласними (міськими) управліннями охорони здоров'я - для молодших спеціалістів з медичною освітою.

Порядок такого допуску регламентовано спеціальним наказом Моз України «Про затвердження Порядку допуску до медичної і фармацевтичної діяльності в Україні громадян, які пройшли медичну або фармацевтичну підготовку в навчальних закладах іноземних країн» від 19 серпня 1994 року № 118-С (зареєстровано в Мін'юсті України 12.09.94 за № 218/428).

На підставі поданих документів у залежності від рівня кваліфікації визначаються додаткові умови, які дають змогу встановити відповідність рівня кваліфікації заявника кваліфікаційним вимогам. Додатковими умовами можуть бути визначені: для лікарів - підготовка в інтернатурі, на курсах спеціалізації, стажування з присвоєнням (підтвердженням) звання лікаря-спеціаліста, легалізація кваліфікаційної категорії. Для молодших фахівців - курси спеціалізації чи вдосконалення. 

Після надання МОЗ України дозволу на здійснення професійної діяльності іноземний фахівець може бути оформлений на роботу при отримання роботодавцем дозволу на його працевлаштування в Центрі зайнятості. В Центр зайнятості також слід подати комплект документів, у т. ч. терміновий контракт з іноземним спеціалістом. 

Юристи нашого Бюро готові надати Вам детальну консультацію з питань легалізації, а також, при необхідності, отримання дозволу на працевлаштування іноземних медичних фахівців.

Вартість комплексу послуг з нострифікації - від 10 000 грн.

Поставити запитання та записатись на консультацію можна в робочі дні з Пн. по Пт. з 9:30 до 17:30. 

Телефони: 

          +380 (66) 049 65 96         

          +380 (44) 228 27 78 (тел. ТОВ "ВЕРДІС Юкрейн")

E-mail: info@verdyslaw.com.ua

Інформацію оновлено станом на 15.06.2017